Clay HS Track & Field
Date | Event | Location | Time | Result |
3/26/19 | Wheelersburg | WBurg | 4:30 | |
04/02/19 | Oak Hill | Oak Hill | 5:00 | |
04/05/19 | Minford Invitational | Minford | 5:00 | results |
04/11/19 | Oak Hill | Oak Hill | 5:00 | |
04/16/19 | Valley | Valley | 4:30 | |
04/20/19 | South Webster Invitational | S Webster | 2:00 | results |
04/23/19 | Northwest Invitational | Valley | 5:00 | |
04/25/19 | Portsmouth West | West | 4:30 | |
05/01/19 | South Webster | S Webster | 4:30 | |
05/07/19 05/09/19 |
SOC Meet | Minford |
5:00 6:00 |
Roster
No. | Player | Grade |
Jacob Bobst | 9 | |
Ben Boyer | 10 | |
Gavin Cayton | 9 | |
Corvan Clark | 10 | |
Dylan Collett | 10 | |
Justin Conley | 10 | |
Liam Garrison | 10 | |
Calvin Gerard | 12 | |
Aspen Hall | 12 | |
Nick Redden | 12 | |
Boris Smit | 12 | |
Zach Swayne | 12 | |
Landon Thomas | 9 | |
McKayla Colley | 10 | |
Chasten Davis | 10 | |
Cameron DeLotell | 12 | |
Lexi Francees | 9 | |
London Hall | 11 | |
Alex Musser | 12 | |
Bri Bennett | 9 | |
Tabitha Whitt | 10 | |
Coach - Scott Cayton | ||
Assistant - Doug Ledingham |
Clay Junior High Track & Field
Date | Event | Location | Time | Result |
4/1/19 | Oak Hill | Oak Hill | 5:00 | |
04/04/19 | Valley | Valley | 5:00 | |
04/08/19 | Minford Invitational | Minford | 5:00 | |
04/20/19 | South Webster Invitational | S Webster | 10:00 | |
04/24/19 | Northwest Invitational | Valley | 5:00 | |
04/29/19 | SOC Meet | Minford | 5:00 | |
|
|
|
|
cancelled |
Roster
No. | Player | Grade |
Jack Holbrook lll | 7 | |
Austin Knauff | 7 | |
Cayden Maddix | 8 | |
Brandon Malone | 7 | |
Cassidy Bazler | 7 | |
Chloe Betten | 7 | |
Kaidyn Fannin | 7 | |
Alyra Messer | 7 | |
Paris Rice | 8 | |
Gracie Ward Rideout | 7 | |
Kyrah Smith | 8 | |
Alexandra Wallace | 7 | |
Katie Ramey | 7 | |
Summer Blevins | 7 | |
Mallory Cassidy | 7 |
4/20/2019 - SOC Junior High
Kaidyn Fannin- SOC Champion: 400m dash (1:07) & Long Jump (13' 9 1/2")
5/18/2019 - District Track Meet @ Southeastern HS
8th Place - 4x8 Team: Gavin Cayton, Corvin Clark, Dylan Collett, Zach Swayne
8th Place - Shot: Aspen Hall
Team & Individual Awards
Panther Award - Alex Musser
High Point Track - Cameron DeLotell & Zach Swayne
High Point Field - Gavin Cayton & Tabby Whitt
Overall High Point - Zach Swayne & Tabby Whitt
SOC Awards
SOC - First Team (Shot) - T. Whitt
SOC - Second Team (4x8) - G. Cayton, C. Clark, D. Collett, & Z. Swayne
SOC - Second Team (4x8) - B. Bennett, C. Davis, C. DeLotell, A. Musser